25 Mayıs 2013 Cumartesi

Tütünmü Sigaramı ;Zararlı?

 1.     bir eski arkadaşı hatırlatır bana hep, bir taşra üniversitesi kantini. oturmuşuz geyiğin dibine vurduğumuz zamanlar. o sarardı hep sigarasını, öyle içerdi. garipserdim ama özgündü vesselam.

  sonra okulu bıraktı gitti oyuncu olacakmış, bilmiyorum oldu mu. istanbul ona uydu mu ?

  sarma sigara; her baba yiğidin harcı değildir.

  tanım: ulu orta yerlerde sarılırsa otçu muamelesi görebileciğiniz sigara tipi.
 2. otun itinayla sarılmasından bilinen içenlerin hayal aleminde sarıp sarmalandığı iğrenç tütün olayı...
 3. muhte$em bir zevktir sarma sigarayı sarmak ve sonra içmek. artık bir sürü yerde filtre de bulunabildiğini dü$ünürsek gerçekten mütemadiyen geçilmesi gereken eylemdir. hele de aile yadigarı eski bir sigaralığınız varsa tadından yenmeyen bir keyif olacaktır. ayrıca gerçekten günde 2 paket sigara içen adamı günde 5-6 sigaraya indiren bir olaydır.*
 4. ocb, rızla veya arap çarşafı diye isimlendirilen sigara kağıtlarıyla gösterilen bir beceri olayıdır. keşlerin bu konudaki üstünlükleri tartışılmaz derecededir.
 5. yaklaşık 1 aydır tüttürdüğüm aygıt. drum içiyorum ve diğer sigaralar artık çok yavan geliyor. alıştın mı bırakması daha da zor. makinama uyan yapışkanlı kağıt bulamadığımdan dolayı arap diye tabir ettiğimiz selülözik hedeye sarmak zorunda kalıyorum. fakat kesinlikle fabrikasyon sigaralardan çok daha keyifli ve lezzetli.
 6. gecenin bir yarısı sigara ve tütünün bittiği anlaşıldığında arasına çay konulan zehirdir. kağıdı iyi seçmek gerekir. karanfil de fena olmaz.
 7. halk arasında cıgara diye de adlandırılan sigaradır.
 8. içerken gebermeye yakın olduğunuz filtresiz olduğu için başınızı döndüren midenizi kaldıran "lan içmez olaydım " dedirten sıgaradır.
 9. normal sigaraya göre çok daha hafif, buna rağmen etkisi uzun süreli olan, içimi hafif/kolay sigara çeşidi.

  kullandığınız tütünün cinsine ve kalitesine bağlı olarak ağırlık/hafiflik olayı değişebilir sanırım, fakat ben bugüne kadar denediğim tüm tütün markalarında aynı sonucu elde ettim. (baş dönmesi, mide bulantısı, vb. bir yan etki veya tatsızlık da yaşamadım hiç; tam tersine bal, mis gibi geliyor, yoksa bende mi bir anormallik var? neyse.)

  adam gibi sarması ustalık isteyen bu sigara çeşidi, sigarayı bırakmak için idealdir; çünkü daha az içmeye teşvik eder. hazırlaması zahmetli ve ritüelistik, verdiği doyum uzun sürelidir, ondan olsa gerek.

  artı sarma sigara, normal sigaraya kıyasla sağlığa daha az zararlıdır. çünkü normal sigara gibi bin çeşit kimyasal madde içermez; saf tütündür. insanı zehirleyenin tütünün kendisinden ziyade işte o zift, katran, böcek ilacı gibi maddeler olduğunu söylemeden de geçmeyelim.
 10. normal filtreli sigara tütününden sarıldığında oldukca ağır olandır. öksürtür falan. ancak cigarayla karıştırıp korkmamak gerekir.
 11. ilk baslarda sormasi zor gelir mereti ama zamanla alisilir, tutun hafif kurutulur ve bir de iyi sarilip filtre bulunabilirse normal sigaraya alternatif olusturur. her ne kadar normal sigaradan daha agir olsa da kullanilan tutun normal sigarada kullanilan tutune oranla daha az kimyasal madde barindirir.
  sarma isleminde kullanilan kagitda onemlidir, en cok kullanilani rizladir sanirsam.
  daha fazla bilgi icin ,http://www.rizla.com/
  yeni baslayanlar icin sarma aparatlari vardir ama sarma sigaranin karizmasini oldurdugu icin tavsiye edilmez. birde sarma sigarayi ot sananlar olacagindan, onlari ikna etmek zor olabilir, bos mu ? dolu mu ? sorularina muhtap olabilirsiniz.

2 yorum:

 1. Güzel bilgiler. Burda da diğer şeyler hakkında bilgi alabilirsiniz http://toptantutunmalzemeleri.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Güzel bilgiler. Burda da diğer şeyler hakkında bilgi alabilirsiniz http://toptantutunmalzemeleri.blogspot.com

  YanıtlaSil